Prečo zomierame za živa?

Autor: Tatiana Janitorová | 13.7.2015 o 21:15 | (upravené 13.7.2015 o 21:25) Karma článku: 5,61 | Prečítané:  2008x

Vždy som bývala v mojich očiach silnou nezávislou ženou, dnes sa skôr pokladám za zasnenú flegmatičku, ktorá spomína na staré časy, dúfajúc, že mi ich dospelosť nemohla vziať. Prečo to tak je? 

Spomienkami sa vždy vraciam k dobré prihodeným veciam a zažitým okamihom, dobrým rozhovorom, dobrým vzťahom, zatiaľ čo realita, po ktorej túžim predo mnou uteká.  Pri rozmyšľaní o sebe a živote sa mi vždy pripomenú len spomienky na časy dávno minulé. Keď ešte bolo všetko jednoduché a veci mali tendenciu byť stále nemenné. Niekedy sa až prenesiem do doby keď som nepoznala veľa veci, ani veľa ľudí a spomenula som si na citát neznámeho autora: „Keby nebolo spomienok, človek by neveril, že raz bol šťastný...“.

Teraz prežívam v dobe keď je všetkého je dostatok a predsa nie je čas žiť. Žijeme život tak ako by sme ho mali len na skúšobnú dobu a často si neuvedomujem že len prežívame a sami seba presviedčame o tom že je to dočasne. Raz potom sa obzrieme a hovoríme, ako som mohol takto prežiť svoj život. Nežijeme pre dobre časy, pretože tie neprídu budú len dobré chvíle. Radosť čo je to keď je bankové konto plné podľa mňa nie. Radosť je podľa mňa stav mysle, kedy sa dokážeme radovať z maličkosti, užívať si momenty s rodinou, láskou, príbuznými. Aj napriek tomu sa neženieme za dobrom, ktoré je ukryté v týchto veciach, ale ženieme sa za niečim čo nás šťastným nikdy nemusí spraviť. 

Chodievam do spoločnosti no, ako spoločnosť mi to nepríde. Cítim sa tam, ako keby môj štýl života nevyhovoval tomu prostredie. Pozerám na ľudí okolo žijú v svojich stereotypoch, a naraz zistím, že tí ľudia ma ubíjajú, nechcú ma pustiť boja zmeniť môj plán pre život, plniť si sny, pretože to by bolo niečo nové. Strach predtým, či to zvládnem, predtým ako to zoberie okolie, nám bráni v plnení toho, pre čo žijeme. Tak nechávame zomierať naše sny, perspektívu a chuť žiť pre moment.

V neposlednom rade by som zhrnula to, ako žijeme v digitálnych pevnostiach, kde máme všetko, ale stráca sa niečo tak dôležite ako je fyzický kontakt. Zmente to, začnite žiť v realite, začnite žiť pre svoje sny, úspechy a maličkosti.

Priložené video odporúčam pozrieť všetkým čitateľom, ktorí potrebujú nájsť správnu motiváciu pre plnenie svojich vysnených túžieb a novú perspektívu pre váš život. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?