Medzinárodný deň žien

Autor: Tatiana Janitorová | 7.3.2015 o 0:00 | (upravené 9.3.2015 o 14:32) Karma článku: 2,93 | Prečítané:  572x

8.marec je známy sviatkom všetkých žien. Z historického hľadiska nápad oslavovať Medzinárodný deň žien vznikol na Medzinárodnej ženskej konferencii v roku 1910, ktorá sa konala v Kodani. V Česko-slovensku sa prvý sviatok MDŽ oslavoval až o jedenásť rokov neskôr, a to v roku 1921. Dnešok nie je výnimkou. Na celom svete je v dnešný deň venovaná pozornosť najmä ženským polovičkám. 

„ZA KAŽDÝM ÚSPEŠNÝM MUŽOM STOJÍ ŽENA. “

Podľa môjho názoru je to veľmi pravdivé tvrdenie. Žena zohráva dôležité postavenie a plní dôležitú funkciu u každého muža vo svojom živote či už manžela, otca, syna, brata a pod. Hoci sa muži prezentujú, že sú v postavení pre svet dôležitejší. Za každým mužom však v pozadí stoji nejaká žena. Či už je to matka, ktorá mu dala výchovu a pripravila ho pre život alebo je to manželka, ktorá sa stará o ich deti, domácnosť a o samotného manžela. Žena spĺňa omnoho viacej rolí a funkcií v rodine a manželstve ako samotný chlap.

Prečo si zaslúžia ženy aspoň jeden deň v roku povedať ďakujem a pocítiť že sú pre svet naozaj dôležite?

Treba si uvedomiť, že mužská logika hovorí: ak manželka, matka, dcéra alebo sestra niečo potrebuje, povie to. Naopak žena si myslí, že láska sa nikdy nemusí žiadať. Keď žena miluje, spontánne dáva, poskytuje, venuje. Je pre ňu nepríjemné o pozornosť žiadať. Dajte vy muži pocítiť manželkám, mamám, sestrám, babkám, že ich máte úprimne rady, a že sú vo vašich životoch dôležité. Nečakať na to aby si o to žena žiadala. Nečakajte ani na deň žien, ale dajte im to pocítiť aj vo všedný deň. Žena Vám totižto dáva svoju lásku pocítiť každý deň v roku, nie v iba na to určené dni. Aby sa žena cítila milovaná, potrebuje vnímať pozornosti často, stále znovu a znovu, každý deň. Potrebuje radšej veľa malých pozorností, ako jednu veľkú občas. Potrebuje romantické, nápadité, stále nové a bezpečne prekvapivé pozornosti.

Ženy potrebujú cez pozornosti cítiť, že mužovi na nej záleží, že chápe, ako sa cíti, že vie, čo má rada, že ju dobre pozná, že rád robí veci, ktoré ju tešia, že nie je sama a opustená. Pozornosti, ktoré  by mal prejavovať muž žene, sú veľmi dôležité, pretože sa tým napĺňa jej základná potreba byť milovaná. Ak muž dlhodobo zahŕňa ženu pozornosťami, bude prekvapený, akým úžasným spôsobom mu ich žena vie vrátiť. Každú ženu navyše trápi, keď je k nej muž k nej nepozorný. Ona si brala princa, ktorý bude k nej galantný, ktorý jej poďakuje, dá jej prednosť, otvorí dvere, odnesie tašku... a zistenie, že to tak v  manželstve nie je, ju sklame.

Čo darovať žene k MDŽ?                                                 

Ženy si nepotrpia na daroch. Samozrejme, pokiaľ to nie sú nejaké zlatokopky, ktorých dôvodom spolunažívania sú peniaze partnera. Pre ozajstnú ženu je podstatná neha a pochopenie.  Slová majú totižto  pre ženu väčšiu cenu ako  dary. Tak sa teda žene nebojte povedať, čo k nej cítite a ako veľmi ju potrebujete.

Touto cestou by som chcela všetkým ženám popriať krásny Deň žien! A poďakovať sa im v mene všetkých chlapov, za všetko, čo pre nich v živote robíte. Odporúčam pozrieť si video, ktoré je venované všetkým ženám, ktoré oslavujú v dnešný medzinárodný deň žien.  

ODKAZ NA VIDEO : https://www.youtube.com/watch?v=FQxm4vY6THM (zdroj: www.akozbalit.sk) 

Ďakujem čitateľom! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?