Manipulácia čistých duší

Autor: Tatiana Janitorová | 2.3.2014 o 11:08 | (upravené 8.3.2015 o 20:51) Karma článku: 2,93 | Prečítané:  1021x

Nežijeme v biede a maximálnej chudobe, netrpíme hladom a strachom, že zajtra už nemusíme existovať, a predsa sa nájdu ľudia, ktorí odmietajú pozitívny postoj k životu, večne nariekajú, že ich existencia je bezvýznamná a prázdna.

Prečo?

Prečo večné nariekanie nad zlým životom, zlými ľuďmi v živote, zlými situáciami? Medzi tými nekonečnými možnosťami, azda nemáš právo si vybrať? Nepotrebuješ sa v živote vyznať.  Výzvou života je isť! Výzvou života by malo byť vyberať si možnosť - mať sa dobre. A ako na to? Jednoznačne,rozhodnúť sa byť sám sebou, vykročiť do sveta sám za seba. Nenechávajte si od ľudí nahovoriť, že nie ste dobrý. Život nám neprináša iba slnko, je to drsne miesto. Nikto nerozdáva tak tvrdé rany ako život! Ale nie je podstatné od koho inkasujete, podstatne je koľko rán unesiete! Nejde o to, koľko rán dostaneš ale o to, koľko krát sa naspäť postavíš. Koľko rán dokážeš prijať bez toho aby ťa zastavili! Iba tak v živote zvíťazíš! Znášanie rán v našich životoch sa musíme naučiť sami, nie si sťažovať, že nie som tam kde chcem pre to a toho, že to zavinili. To robia zbabelci, a tým by si ty byť nemal! Máš na lepšie, pamätaj!

Preberanie hodnôt od iných

Jedinou z veci, ktorá stoji medzi vami a tým čo chcete dosiahnuť je to, že sa neriadite podľa seba, ale nechávate sa manipulovať ľuďmi vo vašom okolí. Nežijete svoj život podľa seba. Čuduješ sa že tvoja existencia je prázdna, ak ju vypĺňaš životmi a hodnotami iných?

Kto je tu na to, aby nám hovoril že čo … ? 

Máme vlastné ústa a vlastnú vôľu! Povedzte mi potom, prečo potom ľudia stále zhrešia a následne ľutujú svoje činy? Ak stále majú v živote na výber aj druhú možnosť. Možnosť vybrať si to, kým chcú byť podľa toho, akým byť nechcú. Ak môžu mať to, čo chcú, podľa toho čo nechcú. Podľa mňa to nie je až také zložité pochopiť. Vážne sa v dnešnej dobe riadime iba spoločnosťou, iba hodnotami ktoré nám ponúkajú iní ľudia?

Toľko starosti, tak kto z nás vie naozaj čo je správne? Toľko bohatstva, tak ako môžeme v našich životoch vedieť čo je vzácne? Toľko možnosti, tak kto vie čo je správne? ( citujem Majka Spirita, ktorý to správne vystihol vo svojej piesni - I was wrong). Ako spoločnosť môže vedieť čo je dobré/zlé, správne/nesprávne pre ostatných?

Mám pravdu tým ak vravím, že si do veľkej miery ovplyvnený diktujúcou spoločnosťou "správnych" hodnôt pri svojich rozhodnutiach v živote? 

Totižto veľkou pravdou je, že veľa problémov v našich životoch by sa vyriešilo, keby sa ľudia naučili rozprávať jeden s druhým a nie jeden o druhom. Som názoru, že život k vám bude férový, ak sa budete férovo správať vy. Zapierame city, prichádzame o sny, klameme sami seba v prospech spoločnosti.  Zbabelosť v živote nevedie k ničomu inému ako ku špinavej duši.

Čo je teda tá čistá duša? A kto ju má?

Čistú dušu spoznáme podľa toho, že v živote neľutuje žiadne rozhodnutie, žiadne činy!

 Hlavnou zásadou čistej duše je povedať všetko čo chce/nechce, lebo vie že inak to nikdy nedostane.

Je to duša, ktorá je skúšaná spoločnosťou tak ako každý z nás, ale uvedomuje si, že podobať sa v názoroch a preberať hodnôt, nie je riešením ako žiť vlastným spokojným životom

Čistá duša mení vo svojom živote postoje, pretože iba tak môže zmeniť svoju budúcnosť k tomu aby bola spokojná.

Čistá duša rešpektuje samu seba dosť na to aby opustila všetko, čo jej neslúži, nezlepšuje ju alebo ju už nerobí šťastnou.

Všetci sme súčasťou hry so štítkom „život“, výhercu žiaľ nepoznáme! Tak naučme sa v živote hrať s čistou dušou! Hraj "hru" život sebou, nie niekým iným, ktorý ťa v neposlednom rade chce zraziť pod jeho úroveň, aby sa dostal vyššie!

Ver predovšetkým sám v seba, v svoje hodnoty! Pretože seba nesklameš nikdy, sklamať ťa môžu iba tí, ktorím veríš. (Patrik"Rytmus"Vrbovský)  

Nemeňte sa, len prestaňte robiť to čo chcú iný!

Sama dnes viem, že som tomuto svetu zbytočne dávala, nezaslúži si to! Vrážajte svoju energiu do seba a do toho po čom túžite vy! Prihodilo sa mi veľa zlých veci v živote, veľmi to bolelo. Avšak dnes viem, že aj napriek tomu všetkému, to bola dobrá bolesť! Dobrá bolesť kvôli tomu, že som sa aj napriek ranám postavila, a dnes môžem hľadať úspech predovšetkým v sebe, v nikom inom.. Ja budem konečným víťazom vo svojom živote. Skús to aj ty! 

Ďakujem všetkým čitateľom blogu!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?