Oberáme sa o čas.

Autor: Tatiana Janitorová | 9.2.2014 o 10:57 | (upravené 5.3.2015 o 16:37) Karma článku: 3,19 | Prečítané:  783x

CARPE DIEM takto začnem tento "motivačný" článok, ktorý prvýkrát aj venujem.. Komu? Nám všetkým! Všetkým, ktorí nežijeme pre okamih, neužívame si všetky momenty, či už zlé alebo dobré, ktoré nám život hádže do cesty,ale naopak sme upnutí na konkrétne veci a na nekonečné čakanie že raz bude lepšie. Pre laikov, ktorí nevedia čo znamená spojenie Carpe diem -  je to latinské slovo s významom užívaj deň, ži naplno!

Doprajeme si my ľudia žiť spokojné životy?

Žiť na 100% dá sa to vôbec? Vo všetkom dobrom sa nájde štipka zla, a vo všetkom zlom štipka dobra. Pocit úplného šťastia bez jediného semienka negatívnej myšlienky som ešte pravdepodobne nezažila. Buď prevyšuje pozitívna alebo negatívna nálada, energia, hoc jak to nazvem. Neustále niečo potrebujeme, túžime po veciach ktoré nemáme, chceme sa cítiť stále lepšie a lepšie. Prajeme si byť tam, kde nie sme. Večer v posteli si prajem konečne zaspať, ráno si prajem zase opak. Keď je zima chcem leto. Na základnej škole som odpočítavala roky, vravela som si, keď príde stredná škola bude mi konečne dobre. Prišla stredná, a ja som zase začala počítať dni, hodiny, minúty, sekundy... Kedy bude víkend, kedy sú ďalšie prázdniny? Dožiť nejako ten posledný ročník na SŠ a vypadnúť do sveta.

Počkať, počkať! Načo vlastne stále čakám? Čo bude potom? Potom budem čakať na prácu, v práci na dôchodok a z dôchodku do hrobu? Každý z nás by mal chcieť stopnúť tento kolobeh, život nám neustále preteká pomedzi prsty, nevieme ho pevne uchopiť do vlastných rúk.

Každý deň čakám na niečo, neviem to identifikovať, jednoducho mám niečo v mysli vsugerované, že príde nejaký okamih a zrazu ma osvieti, zobudím sa a začnem žiť! Príde niekto uštipne ma, prefacká a povie, že dobre, dosť si snívala, čo takto teraz nesnívať, ale začať žiť?

Naším najväčším problémom v životoch je že si  nevychutnávame naskytnuté okamihy a maličkosti, tak mrháme zbytočne časom. Časom, ktorý sme mohli naplniť niečím iným, nám prospešnejším...

Ako si mám vychutnať situácie a okamihy ktoré mi prinášajú bolesť a utrpenie?

Ak sa ocitnete v týchto okamihoch, vychutnajte si ich, vyťažte z nich čo najviac. Všetko zle je na niečo dobré, ak dostatočne ukľudnite svoju myseľ, možno príde riešenie problému, čo vás trápi, alebo sa vám nejasné veci ujasnia. Buďte vďační aj za zlé dni, zlé prihodené veci..nič sa nedeje náhodou :) Aj keď môj vek nemôže utvrdzovať o nejakých poznaniach zmyslu života, ale myslím si, že v živote sa striedajú okamihy, kedy nemáš nič s okamihmi kedy dostaneš viac než čakáš.. Ak sa vo vašich životoch naskytujú iba utrpenia a nemôžete násť správnu cestu tak si ju spravte!

Pri tejto istej otázke, kladenej mnou v jednej diskusií, ktorú som otvorila aby som napísala tento článok, som dostala od diskutujúceho citát, ktorý tiež odpovedá na túto otázku a dáva nám akýsi  návod, ako si prejsť trápením v našich životoch.

"Existujú tri slová, ktoré sa budem učiť hovoriť tak dlho až kým nezakorenia a nenapadnú mi  v mysli vždy, keď ma bude chcieť opustiť dobrá nálada. Tie slová zdedené po starcoch ma prevedú každou prekážkou a udržia môj život v rovnováhe. Tie tri slova znejú: Aj toto pominie"

- Og Mandino -

Ďakujem čitateľom a v duchu latinského carpe diem si užívajte každý deň, ako keby bol váš posledný!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?