Potreba IGNORANTA.

Autor: Tatiana Janitorová | 15.1.2013 o 17:03 | (upravené 9.3.2015 o 18:09) Karma článku: 1,01 | Prečítané:  398x

Pri  potulkách po internetových správach a blogoch, a pri a mojom osobnom záujme prečítať si nejaké zaujímavé články a diskusie sa často krát zarazím nad jednou vecou. Prečo sú najdiskutovanejšie a najviac čítané články, práve tie ktoré majú v nadpisoch slovíčka: Ronaldo, Bieber, Fico, Mojsejová, Rytmus, Radičová, finančná kríza atď. Tieto slovíčka majú azda zázračné schopnosti? Prečo napríklad článok o pokrokoch v medicíne alebo zaujímavých ľudských príbehoch, ktoré nás môžu poučiť do života má polovičnú čítanosť,ba niekedy aj menšiu, ako "in" témy spomenuté vyššie?

Otváram teda diskusiu k jednému z článkov. Dám krátky pohľad na niekoľko príspevkov, v ktorých vidím osočovanie, nadávky, výsmechy. V hodnotení každého článku prevládajú mínusy nad plusmi. Keď sa mi podarí prescrolovať do konca diskusie, výsledok každej z nich nestojí za nič. Aj keď by som mala tisíc slov k článku, a ďalších tisíc k reakciám na článok, krátkym povzdychom zatváram stránku. Odchádzam z blogu  a začnem si znova čítať svoje "nudné" motivačné články alebo klasiky, zájdem na sociálnu sieť, pozrieť sa čo je nové aspoň tam.

Čo tým spôsobujete?

Títo, mnou nazývaní stáli negativisti, si asi vôbec neuvedomujú čo spôsobujú. Radi sa pri každej príležitosti nezmysluplné pohádajú v diskusii a tým podporia čitateľnosť a celkový záujem o takéto nehodnotné články.

Možno by ani jeden z  týchto autorov,  nemal takú veľkú čitateľnosť a celkovú karmu ak by nekalkuloval, že ak napíše článok, kde bude náročky opisovať opačný názor väčšiny čitateľov. Tým pritiahne väčšiu pozornosť a pobúri čitateľov, tak dosiahne to, po čom túžil, že jeho článok sa stane najčítanejším  a najdiskutovanejším článkom na blogu, Pokiaľ chcete dosiahnuť to, aby sa takéto články nerozširovali internetom buďte IGNORANTI! - pretože menšia čítanosť, menej reklám, rovná sa menšia sláva, menej otravných článkoch o otravných veciach s otravnými diskusiami.

namiereny-ukazovak-641.jpg

Musím mať názor ako ostatný?

Ak si budete chcieť najbližšie do niekoho "kopnúť", takýmto spôsobom resp.  napísať mu pod článok reakciu, aký je nevzdelaný  a neskúsený bloger, ktorý okrem toho, že nevie čo je v dnešnom svete správne, tak si v hlave, dvakrát premyslíte  svoju reakciu, ktorá mú iba zvýši záujem o jeho články. Radšej sa iba v tichosti pozastavte nad tým, že nie každý musí zdieľať rovnaký názor na určitú tému ako vy, a pokiaľ ju nezdieľa, naučím sa ju akceptovať. Pokiaľ sa naozaj nezhodujete s niektorým z názorov v článku, a nedokážete stráviť myšlienku do takej miery, že musíte napísať negatívnu reakciu, nesprávajte sa ako masochisti, ktorí po sebe zanechávajú  diskusie, typu, kde pri jednej vete, vyčerpajú celú škálu nadávok.

 
Žijeme predsa vo svete, kde každý ma právo vyjadriť svoj vlastný názor, a vlastné hľadisko, také aké sa jemu samému páči, a má taktiež právo písať vo svojich článkoch to čo sám uzná za vhodné . Aj keď je to v niektorých prípadoch nesprávne a proti spoločnosti. 
 
Ako som spomenula, som do určitej miery IGNORANT, nechcem tým povedať že ignorujem všetko Chcem tým povedať, že ak niečo hodnotím, viem nájsť správnu mieru toho čo po sebe zanechám .
 
Týmto negativistom môžem iba odporúčiť svoj starší článok, ktorým som chcela priblížiť paradox dnešného sveta a to starania sa o  do života iných, nehľadiac pri tom do "vlastnej misky"- žitia a nechania žiť.  ( http://janitorova.blog.sme.sk/c/315414/Zi-a-nechaj-zit.html)
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?