Vianoce, ako ich vnímaš ty?

Autor: Tatiana Janitorová | 24.12.2012 o 12:49 | (upravené 8.3.2015 o 23:51) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  315x

VIANOCE – jedinečný sviatok v roku, ktorý pozná hádam každý obyvateľ tejto planéty. Aké je všakposlanie tohto sviatku?

Vianočný stromček

Vianočný stromček (web)

Klasické Vianoce čas prestretých stolov plných mŕtvych rýb, vyrúbaného stromu postaveného v strede obývačky, nervóznej mami v kuchyni, ktorej sa nevydarilo akýsi koláč, prejedených žalúdkov a pokazených žlčníkov od nestriedmosti v jedle či pití; čas hektiky a stresu zo zháňania „darov“- čo po týždni zapadnú prachom; čas zdĺhavého vianočného upratovania a leštenia všetkých pohárov v dome, čas klamania detí o bradatom Ježiškovi či Santovi (podľa zamerania reklamných šotov); čas tránevia s otravnými návštevami, ktorý podľa maminho upratovania, prídu v bielych rukaviciach a budú kontrolovať stav prachu na poličkách, čas keď si bohatí podnikatelia šijú záplaty svedomia na detských domovoch; nablýskané a vysvietené stromy a obchody na námestiach a TMA v duši!

Toto bola len štipka toho, ako ľudia vnímajú Vianoce počkať! Nezabudli sme na niečo? Nie sú Vianoce náhodou časom pripomenutia si narodenia najväčšieho proroka, Božieho Syna? Stal sa tento sviatok naozaj komerčným projektom dopytu po potravinách a darčekoch, sú tieto sviatky naozaj časom kedy prestojíme kilometrové rady v nákupných supermarketoch?

Vianoce totižto, našťastie nie sú  len o hmotných veciach a otrepaných prianiach na sociálnych sieťach, či o zasielaní ryýovaných SMS správach. Sú predovšetkým o vnútornom pokoji a prežívaní toho čo sa udialo pred 2000 rokmi na tejto zemi. Skúsme vnímať Vianoce, nie ako sviatok, ale ako čas hľadania pravdy v sebe, rodinného pokoja a rešpektovaní sa navzájom (nie iba do Štefana, kedy väčšina z nás odškrtne políčko Vianoce a začne pripravovať Silvestrovskú party) .

Ako inšpiráciu ponúkam článok na ktorom som sa celkom pekne pobavila. Nakoniec som však prišla na to, že som sa bavila na krutej pravde, ktorá nám na očí vyhadzuje to čo každý z nás počas týchto sviatkov robí. Dokonca ma zaujal do takej miery, že ma prinútil pozastaviť sa nad touto témou a napísať tento článok. Dáte mi za pravdu, že sa ho oplatí prečítať  ODKAZ : http://www.zive.sk/vianoce-lajkujte-radsej-v-praxi/sc-3-a-305944/default.aspx

Aj napriek tomu, Vám prajem požehnané VianoceVyberte si sami ako ich bude prežívať vy!

Pri dnešných chodoch na stoloch a rozbaľovaní si darov pod vianočným stromčekom si spomeňte aj na tých, ktorým Boh nedoprial toľko radosti v živote ako Vám. Skúste aspoň na minútku zatvoriť oči a spomenúť si na hladné deti v Afrike, opustené deti v detských domovoch, opustených ľudí na uliciach, ktorí nemajú kde skloniť hlavu, na ľudí, ktorí tento čas trávia v nemocniciach kvôli zdravotným problémom a chorobám, na tích, ktorí by si zaslúžili nie hmotné dary, ale dary, ktoré si my  tak malo vážime.... šťastie, zdravie, domov, rodinu. To sú ozajstné dary v našich životoch.

1292212378_1800x1125_christmas-star-image-1024x640.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?