Ži a nechaj žiť!

Autor: Tatiana Janitorová | 6.12.2012 o 18:51 | (upravené 9.3.2015 o 14:36) Karma článku: 1,11 | Prečítané:  689x

Nechávaš si diktovať svoj život podľa spoločnosti, vyčnievať z radu to "nie" to by ma mohlo urobiť natoľko nápadným, že by o mne začali hovoriť - priemernosť - nákazlivá choroba či trend dnešnej spoločnosti! Priemernosť to je mojím cieľom v živote?

"Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba" Christopher Morley

Určite sa všetci zhodneme v tom , že život je príliš krátky na to, aby sme zažili všetko čo by sme chceli a po čom túžime . No naše správanie je presným opakom tohto, čo nám tento krátky život ponúka. Každý deň sa stretávame s ľuďmi ktorí svoj život ako by len prežívali - nedávajú najavo svoje ozajstne city , potláčajú emócie v každej „okatej“ situácii, nevyjadria vlastný názor na verejnosti .. otázka znie prečo? Jednotnú odpoveď nájdeme ťažko pre také kvantum ľudí, no azda preto že ho nežijú podľa seba ale podľa podnetov ktoré ovplyvňujú ich konanie...podnety, ktorých je v dnešnom svete omnoho viac ako predpokladáme

Najsilnejším z nich je určite sám človek. Koľkí z nás kritizujú správanie iných. Ovplyvňujeme sa navzájom. Navzájom si nenechávame vlastný priestor konať a žiť podľa toho ako to sami považujeme za vhodné, a ak niekto nerobí niečo ,také ako by sme to spravili my - pozeráme sa na to ako na najzvláštnejšiu a zároveň najhlúpšiu vec alebo čin na svete. Pritom každý koná podľa vlastných pravidiel života, a nikde nie je napísane že sa majú zhodovať s pravidlami našimi a pravidlami iných.

 

180979_1289087564370_1745658133_591128_5042588_n.jpg

Už toľkokrát sa každý z nás potkol na základe osobných rozhodnutí. Ostrá kritika nedala na seba dlho čakať a už počujeme slová ako „ja som ti to hovoril/a“ alebo v tom horšom prípade o nás hovorí celé okolie, a prirodzeným aktom to samozrejme ďalej šíri .... a poúča .. a informuje ostatných o tejto skúseností a neodpustiteľnej chybe a toto všetko zakončí tým : „Vraj jemu by sa to nikdy nemohlo stať!“ Možno však stačí povedať: „No a čo, idem ďalej“. Veď napokon z vlastných chýb sa poučíme najlepšie a takto naberieme najviac skúseností do svojho života. Na reči takýchto kritikov by som odpovedala výstižným mottom „Aj pád na hubu, je pohyb v pred!“

"Nechajte mi právo na vlastné omyly, na možnosť zvoliť si sám, čo mám rád. Chcem ísť vlastnou cestou, nie tou vami vyšliapanou, na ktorej by som stratil vlastnú tvár."  (Metallica)

Hoci sa to bude zdať mnohým zvláštne, ale žime život podľa seba. Iba tak ho prežijeme naplno a na jeho sklonku si s  úsmevom na tvári môžeme povedať: Som šťastný, lebo nežilo len moje telo, ale aj moje JA.“ Nechcime nakoniec zistiť, že sme svoj život miestami ozaj premrhali. A to len kvôli vlastným predsudkom: “Čo o mne povedia iný ,keď .. “ Nenechajte si diktovať život a zároveň nechajte žiť každého podľa vlastných možností a vlastných pravidiel. Nech má každý týždeň iné dievča, nech sa v piatok opije do nemoty, nech ma na sebe to obtiahnuté priesvitné tričko, nech sa líči výraznejšie ako ostatné. Nech koná ako chce, nech si každý žije svoj vlastný život podľa seba! Nie ho iba prežíva!

485074_515342295142937_1264096727_n.jpg

"Najprv ťa budu ignorovať, potom sa s teba smiať, potom budú chcieť s tebou bojovať, až potom vyhráš." ( Muhatma Gandhi) 

Ďakujem čitateľom! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?