Ani hranice nás nedokázali nerozdeliť.

Autor: Tatiana Janitorová | 2.10.2012 o 17:27 | (upravené 9.3.2015 o 18:34) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  450x

HUMENNÉ/ŠUMPERK. "Priateľov máme mnoho,no len na tí ozajstní nám zostanú v pamäti ešte dlho." 

Začiatok tohto  článku si neviem predstaviť  inou vetou, ako týmto citátom. Každý zo zúčastnených bude súhlasiť s názorom, že projekt, ktorého sme mohli byť súčasťou v nás ostane ešte dlhý čas. Tento projekt bol po každej stránke pre nás prínosom.

Ako študentka Gymnázia arm.gen.L svobodu v Humennom som mala možnosť v dňoch  23.09. 2012 - 29.09.2012  sa zúčastniť bilaterálneho projektu v rámci  Grantového programu EU - Mládež v akcii.  Na tomto projekte sa podieľala predovšetkým SOŠ - Polytechnická v Humennom v spolupráci s VOŠ a SPŠ z Českého Šumperku. Ako študenti sme spolu strávili týždeň na Sninských rybníkoch, konkrétne na ubytovni Vihorlat, ktorá je obklopená nádherným prostredím. Všetkých zúčastnených bolo 22- 9 študentov z SOŠ - Polytechnickej, 2 z študentky  Gymnázia v Humennom a 12 študentov z VOŠ a SPŠ Šumperk. Súčasťou projektu boli aj 2 slovenskí a 2 českí pedagógovia, ktorí sa po celý týždeň starali o hladký priebeh projektu, pripravovali re nás účasnikov aktivity, výlety ,atď.

Program prebiehal na úrovni neformálnych, zážitkových aktivít, ktoré mali priamu nadväznosť na témy a priority projektu. Okrem toho sme sa ako  účastníci naučili aplikovať v praxi nové poznatky z oblasti informačných technológií a komunikácie, a to prostredníctvom work-shopov, tímovej i individuálnej práce, videokonferencie a podobne. V rámci tejto týždňovej výmeny, sme sa zamýšľali nad možnosťami kreatívneho podnikania, najmä v oblasti informačných technológií a informačných služieb, keďže tieto oblasti sú spoločným druhom záujmom obidvoch neformálnych skupín - technických škôl, zapojených do projektu.

Počas celého týždňa sme trávili čas prevažne spolu, každý deň sme mali nejaký program, ktorý bol predovšetkým plný zábavy, poznatkov, a ktorý nám pomáhal pri spoznávaní sa navzájom. Myslím, že takúto zohratú partiu mladých ľudí, aká sa medzi nami vytvorila, by ste len tažko niekde našli. V každom z nás ostala nejaká spomienka alebo zážitok z spoločne stráveného týždňa. 

Prostredníctvom tejto bilaterálnej výmeny sme sa taktiež naučili pozitívne vnímať iných, učiť sa jeden od druhého, rešpektovať jeden druhého. Projekt smeroval  k podpore sociálnej integrácie, keďže sme  do neho boli zapojení prevažne mladí ľudia s nedostatkom príležitostí, buduje osobnostný rozvoj účastníkov a prispieva k aktivizácii mladých ľudí v rámci európskej úrovne – učiť sa od iných a vedomosti odovzdávať iným.

Tento nezabudnuteľný týždeň, bol jeden z najlepších v našich životoch, okrem všetkých nadobudnutých skúsenosti, sa medzi nami vytvorili skutočné priateľstva. Dúfam, že sa naše cesty posledným dňom nerozišli a opäť v budúcnosti sa budeme mať možnosť spoločne stretnúť sa v rovnakom zložení.

Všetci účastníci sme  sa podieľali na vytvorení spoločnej web stránky http://mva.soshe.sk/, ktorá vám bližšie priblíži atmosféru a ľudí, ktorí sa na tomto projekte podieľali. Takisto tam nájdete zoznam všetkých zúčastnených a rôzne komentáre, blogy, ktoré opisujú pocity a zážitky nadobudnuté počas tohto spoločne prežitého týždňa.

458568_499695246707642_1043722562_o.jpg

 

230432_3154886009395_788135765_n.jpg

Na fotografií sú všetci zúčastnení,vrátane pedagógov a koordinátorky bilaterálneho projektu - Mládež v akcii.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.

PLUS

Zločin po slovensky: Ako zomrela Mária?

Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi.

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Po vstupe do župy sa im začalo dariť.


Už ste čítali?