Ani hranice nás nedokázali nerozdeliť.

Autor: Tatiana Janitorová | 2.10.2012 o 17:27 | (upravené 9.3.2015 o 18:34) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  462x

HUMENNÉ/ŠUMPERK. "Priateľov máme mnoho,no len na tí ozajstní nám zostanú v pamäti ešte dlho." 

Začiatok tohto  článku si neviem predstaviť  inou vetou, ako týmto citátom. Každý zo zúčastnených bude súhlasiť s názorom, že projekt, ktorého sme mohli byť súčasťou v nás ostane ešte dlhý čas. Tento projekt bol po každej stránke pre nás prínosom.

Ako študentka Gymnázia arm.gen.L svobodu v Humennom som mala možnosť v dňoch  23.09. 2012 - 29.09.2012  sa zúčastniť bilaterálneho projektu v rámci  Grantového programu EU - Mládež v akcii.  Na tomto projekte sa podieľala predovšetkým SOŠ - Polytechnická v Humennom v spolupráci s VOŠ a SPŠ z Českého Šumperku. Ako študenti sme spolu strávili týždeň na Sninských rybníkoch, konkrétne na ubytovni Vihorlat, ktorá je obklopená nádherným prostredím. Všetkých zúčastnených bolo 22- 9 študentov z SOŠ - Polytechnickej, 2 z študentky  Gymnázia v Humennom a 12 študentov z VOŠ a SPŠ Šumperk. Súčasťou projektu boli aj 2 slovenskí a 2 českí pedagógovia, ktorí sa po celý týždeň starali o hladký priebeh projektu, pripravovali re nás účasnikov aktivity, výlety ,atď.

Program prebiehal na úrovni neformálnych, zážitkových aktivít, ktoré mali priamu nadväznosť na témy a priority projektu. Okrem toho sme sa ako  účastníci naučili aplikovať v praxi nové poznatky z oblasti informačných technológií a komunikácie, a to prostredníctvom work-shopov, tímovej i individuálnej práce, videokonferencie a podobne. V rámci tejto týždňovej výmeny, sme sa zamýšľali nad možnosťami kreatívneho podnikania, najmä v oblasti informačných technológií a informačných služieb, keďže tieto oblasti sú spoločným druhom záujmom obidvoch neformálnych skupín - technických škôl, zapojených do projektu.

Počas celého týždňa sme trávili čas prevažne spolu, každý deň sme mali nejaký program, ktorý bol predovšetkým plný zábavy, poznatkov, a ktorý nám pomáhal pri spoznávaní sa navzájom. Myslím, že takúto zohratú partiu mladých ľudí, aká sa medzi nami vytvorila, by ste len tažko niekde našli. V každom z nás ostala nejaká spomienka alebo zážitok z spoločne stráveného týždňa. 

Prostredníctvom tejto bilaterálnej výmeny sme sa taktiež naučili pozitívne vnímať iných, učiť sa jeden od druhého, rešpektovať jeden druhého. Projekt smeroval  k podpore sociálnej integrácie, keďže sme  do neho boli zapojení prevažne mladí ľudia s nedostatkom príležitostí, buduje osobnostný rozvoj účastníkov a prispieva k aktivizácii mladých ľudí v rámci európskej úrovne – učiť sa od iných a vedomosti odovzdávať iným.

Tento nezabudnuteľný týždeň, bol jeden z najlepších v našich životoch, okrem všetkých nadobudnutých skúsenosti, sa medzi nami vytvorili skutočné priateľstva. Dúfam, že sa naše cesty posledným dňom nerozišli a opäť v budúcnosti sa budeme mať možnosť spoločne stretnúť sa v rovnakom zložení.

Všetci účastníci sme  sa podieľali na vytvorení spoločnej web stránky http://mva.soshe.sk/, ktorá vám bližšie priblíži atmosféru a ľudí, ktorí sa na tomto projekte podieľali. Takisto tam nájdete zoznam všetkých zúčastnených a rôzne komentáre, blogy, ktoré opisujú pocity a zážitky nadobudnuté počas tohto spoločne prežitého týždňa.

458568_499695246707642_1043722562_o.jpg

 

230432_3154886009395_788135765_n.jpg

Na fotografií sú všetci zúčastnení,vrátane pedagógov a koordinátorky bilaterálneho projektu - Mládež v akcii.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?