Majstri? Nech bože dá...

Autor: Tatiana Janitorová | 19.5.2012 o 22:59 | (upravené 9.3.2015 o 14:27) Karma článku: 4,58 | Prečítané:  1134x

HOKEJ. Včera sa nám otvorili finálové dvere po víťaznom zápase so susedným Českom (3:1). Máme na dosah zlato, máme na dosah výhru, titul majstra sveta! Podarí sa chlapcom vyhrať v zajtrajšom zápase so silným Ruskom? Podarí sa slovenskému teamu zopakovať históriu s pred 10 rokov? VERME, že áno!

Hrdí slováci! (web)

Ako sa nám podarilo dostať až do semifinále?

Túto otázku si kladie možno každí z fanúšikov. Narozdiel od našich najbližších susedov - Čechov, naši chlapci neprahli po sláve, ani víťazstve. Možno ich skromnosť doviedla k takýmto excelentným výsledkom. Celé MS hrali precízne, trpezlivo v každom jednom zápase, nikdy nemali problém s vlastnou sebakontrolou. Šli si pomaly za úspechom, neočakávali od svojich výkonov nikdy viac ako bolo treba.

Slovenskí fanúšici si doslova vymodlili ich víťazstvo!

Po všetkých tých "neúspešných" rokoch, kedy sme nepostúpili ani do štvrťfinále, prišiel konečne rok, v ktorom sme nielen v semifinále, ale hráme dokonca finále, hráme o titul majstra svet. Je to neuveriteľné, ale je to pravda! Máme na dosah niečo, na čom záležalo ďalším 15-tím krajinám. Vyhrali sme nad hokejovými veľmocami, nad tímami, ktorí si boli istý svojou výhrou v zápasoch, nad 5 miliónovým štátom - Slovenskom, ktorý nemôže mať šancu vyhrať nad ľadovými veľmocami. Avšak, my tu šancu máme, a sme krôčik pred veľkolepým víťazstvom!

Paľo myslel si na nás, vo svojom hokejovom nebi?

Podľa môjho názoru, určite k nášmu úspechu patrí ochrana  hokejistu Paľa Demitru z hokejového neba.  Keby sa tak aj on mohol dnes s nami tešiť z úspechu chlapcov na tohtoročných majstrovstvách, keby sa aj on mohol pozerať alebo byť dokonca súčasťou zápasov plných emócii. Góly tohtoročným MS, strieľajú chlapci za neho, na jeho pamiatku. Naši reprezentanti na teba určite myslia pri každom zápase, chýbaš im do kompletnej tohtoročnej zostavy. Paľo ,"kapitán" , dávaj tam hore na chlapcov pozor, a myslí na nich v dnešnom rozhodujúcom zápase.

Jedine čím som pobúrená v týchto dňoch, sú tie všetky obrázky, videa, články, stránky založené na sociálnej sieti, ktoré zakladali v neprospech nášho tímu. Našli sa medzi neprajníkmi aj takí, ktorých drzosť siahala až do  extrémov. Príkladom je aj český študent farmácie z Prahy, ktorí  založil stránku v neprospech nášho slovenského teamu. Na stránke okrem všetkého naši susedia nám prajú, aby sa pri návrate slovenských hokejistov stalo niečo s lietadlom a zopakovala sa tak minuloročná letecká tragédia, kde pri havárii lietadla zomrel celý hokejová tým ruského lokomotívu Jaroslavľ. Na palube sa nachádzal legendárny hráč slovenskej reprezentácii, s 38-čkou na svojom drese Pavol Demitra. 

Je to absolutne nekorektné, nešportové a český hokejový fanúšici sa môžu hanbiť ta túto stránku. Je naozaj smutné, že s niečim takým súhlasia a zdieľajú na tejto stránke rôzne statusy a príspevky dúfajúc v rôzne katastrofické situácie a závery pre našu hokejovú zostavu. Hokej ja hra, a v hre musí byť niekto víťazom, a žiaľ niekto aj tým porazeným. Je nám ľúto, že sme česko vyradili z finále, ale je to len hra. Napriek ich neprajnostiam, my im na oblátku gratulujeme k ich vybojovanému 3. miestu na šampionáte. Škoda že z ich strany, voči nám je v týchto dňoch len sama nepriazeň. Týmto som vás chcela poprosiť o nahlásenie tejto zvrátenej  stránky. Je totižto správne aby sa táto stránka nahlásila a bola zrušená. Vopred ďakujem (odkaz: https://www.facebook.com/CeskoZviteziProtozeMaVicMrtvychHokejistu)

Slovensko žije hokejom!

V týchto dňoch sa celé mestá, ulice ,dediny, podniky, slovenskí fanúšici, ktorí sú v zahraničí, sociálne siete hemžia slovenskými znakmi a hokejovými pokrikmi. Každí Slovák fandí nášmu tímu a praje chlapcom zlatú medailu a titul majstra sveta. Aj to našich chlapcov posúva v pred za víťazstvom. Priazeň nás všetkých ich posúva k bránam víťazstva. Tak v TOM neprestávajme!

Chlapci aj napriek všetkým udalostiam a neprajníkom, vám patrí veľké Ď-A-K-U-J-E-M-E! Na tomto šampionáte ste predviedli neskutočné výsledky, rozprávkovo ste odohrali každý zo zápasov. Veríme, že to  takto úspešne dotiahnete až do konca. Aj keby to tá zlatá medaila nebola, pre nás ste už teraz majstrami za vaše doterajšie výsledky. Pre nás ste tým najlepším tímom na tohtoročných majstrovstvách v hokeji. V každom z vás vidieť veľkú pokoru, skromnosť a odhodlanosť ... Hrajte však dokonca, hrajte tak ako doteraz, máte na víťazstvo, máte na titul majstra.

Verme našim chlapcom,spolu to dokážu,spolu máme na dosah aj nemožné ...

Veľké ĎAKUJEME patrí, tiež nášmu trénerovi Vladimírovi Vujtkovi, ktorý chlapcov pripravil na tento šampionát, keby nie jeho tak naše zápasy by takto nevyzerali. Naša šanca vyhrať bez neho, by bola určite menšia. ĎAKUJEME pán tréner za trénovanie našich chlapcov a za výkony ktoré na MS podávajú!

Dnes pri večernom zápase ,dúfam že každý z fanúšikov, bude chlapcom držať palce, a nezabudne hlasno kričať SLOVENSKOOOOOO, nech nás počujú až do Fínska!!!! Tiež si dnes nezabudnite pustiť slovenskú hokejovú hymnu NECH BOŽE DÁ, (odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=jRxOcefjD54). Slová tejto piesne sú legendárne, ako naša tohtoročná hokejová zostava. Tak nech bože dá, veď dobre to hráme. Nech bože dá,veď my na to máme! Dajte do toho všetko! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?